D2 Kvartal

ARHITEKTUUR

D2 kvartali moodustavad kuus omavahel maa-aluse parklaga ühendatud kolme-kuni viiekorruselised majad. Hoonete põhilised välisviimistlusmaterjalid on värvitud puit-laudise faktuuriga raudbetoon-paneel, metall ja klaas. Rõdude „kastilik–kubistlik” struktuur annab hoonetele visuaalset kergust ja mängulisust. Avade paigutusega saavutatud majade individuaalsus ja vaheldusrikkus loob kordumatu välis- ja siseruumi ning ühtlasi tugevdab rajatava Kopli liinide piirkonna identiteeti.
Maapealsetel korrustel on elu–ja bürooruumid. Parkimine, panipaigad, rattahoidlad ja tehnilised ruumid on maa-alustel korrustel.
Kvartali omanäolisust rõhutab paiknemine tugeval reljeefil ja sellest tulenevalt huvitava maastikulahendusega õueala. Vahelduv ja põnev ruum on liigendatud privaatseks ja poolavalikuks tsooniks, mille vahele on moodustunud eesaiad.

TEHNOSÜSTEEMID

Korterelamute arvutuslikuks energiamärgise klassiks on „B“, mis tagab madalad ekspluatatsioonikulud.

KÜTE
Küte on kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem.

VENTILATSIOON
Korteritele on projekteeritud individuaalne soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Korteripõhised ventilatsiooniseadmed on seinapealsed ja paigutatud esikusse, WC-sse või garderoobi. Pliidi kubu väljatõmme on ühendatud ventilatsiooniagregaadiga.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON
Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil, igal korteril on eraldi külma-ja soojavee kaugloetavad mõõtjad.

ELEKTER
Igal korteril kahetariifne elektriarvesti peakilbiruumis. Korterite pesuruumidesse paigaldatakse süvistatud LED-valgustid, rõdudele pistikupesad. Vooluarvestid on kauglugemisega.

SIDE-TELEVISIOON
Elutubades on kaks ja magamistubades üks kahene pistikupesa telefoni ja andmeside jaoks. Ehitatakse välja CAT6 kaabeldusega sidevõrk sideteenuse ettevõttega liitumiseks.

TULEKAHJUSIGNALISATSIOON
Igasse korterisse paigaldatakse lokaalne suitsuandur.

KONSTRUKTSIOON

Vundament, seinad, laed, katus
Hoone on põhimahus betoonkonstruktsioonidega. Hoonete kandekonstruktsioonid rajatakse raudbetoonist vundamentidele. Välisseinad on valdavalt monteeritavatest kolmekihilistest sandwich-tüüpi paneelidest, mille välisviimistluseks on puidureljeefne pind. Korterite vahelised seinad on monteeritavad raudbetoonseinad. Korterisisesed vaheseinad on metallkarkassil villatäitega värvitud kipsplaatvaheseinad. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks mineraalvill ja valatakse betoonist tasandusplaat. Hoonel on lamekatus rullmaterjalist katusekattega.

Rõdud, terrassid, lodžad
Peaaegu igal korteril on kas terrass, rõdu ja/või lodža. Rõdude ning ülemiste korruste terrassidele on ettenähtud klaaspiirded, lodžad on suletavad lükandklaaside süsteemiga, tänu millele on seal mugav ka heitlikuma ilmaga.

Avatäited
Korterite välisuksed on kaetud peitsitud puiduspooniga, ukselengid kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed.
Aknad ja rõduuksed: puit-alumiiniumraamis 3-kordse klaaspaketiga aknad.