Pilt on illustratiivne
Optimaalsed kõrvalkulud

Tervislik töökeskkond madalate kõrvalkuludega

Hoone tehnosüsteemid on projekteeritud eesmärgiga hoida keskkonda ning tagada madalad ekspluatatsioonikulud hoone kasutamisel.
Sektor on liginullenergiahoone!

A
energiaklass
Vaata galeriid
Pilt on illustratiivne

Energiavaiad ja maaküte

Nii maaküte kui jahutus on projekteeritud läbi energiavaiade ehk hoone peamine kütte- ja jahutusvajadus kaetakse maasoojuspumba süsteemiga, mille puhul soojuspump kütab talvel ning jahutab suvel. Suvine üleliigne ruumide soojus juhitakse maapinda läbi energiapuurkaevude (vaiade) süsteemi ning talvel juhitakse maa soojus sama süsteemi kaudu ruumidesse. Ainult väga külmade talveilmade puhul kasutame lisaks ka kaugküttest saadavat soojusenergiat. Võrreldes nn tavapärase keskküttega võimaldab antud süsteem talvel ligi kolmekordset kütte kokkuhoidu.

Pilt on illustratiivne

Paindlik ventilatsioon ja sektsioonipõhine kliima

Hoone varustatakse sissepuhke ja väljatõmbe sundventilatsiooniga, mis tagab küllaldase õhuvahetuse. Igal korrusel on oma ventilatsiooniseadmed, mis võimaldavad ruumide ventilatsiooni õhuhulkade reguleerimist kasvõi poole korruse kaupa. Seeläbi saame arvestada kõigi üürnike individuaalsete tööaja-graafikutega.

Igal korrusel juhivad ruumikliimat sektsioonipõhised ruumitermostaadid, andes käske anduri asukoha kütte- või jahutusvajadusest lähtuvalt.

Päikesepaneelid

Hoone katusele on plaanis rajada päikeseenergia tootmine, et hoone energiatõhusust veelgi parandada.
Pilt on illustratiivne

Ruumiprogramm

Hea ligipääsetavus

Hoone on projekteeritud nii, et esimeselt korruselt, hoonealuse parkla poolt, on võimalik peaukse ette pääseda ilma astmeteta. Peasissepääsu kõrval asub invaparkimiskoht. Peasissepääsust läbi fuajee sisenedes, on võimalik liikuda kõikidele hoone korrustele liftiga. Invatualett paikneb esimese korruse fuajee kõrval.

Kiire ja mugav liikumine

Hoonesse on kavandatud 2 kiiret lifti. Lisaks ühendab korruseid veel 2 eraldi trepikoda, mille kaudu pääseb ühtlasi ka keldrikorruse parklasse.

Paindlik ruumiplaneering

Nii Eesti-sisesed kui ka ülemaailmsed uuringud näitavad, et tervisekriis jättis tööturule oma jälje – inimesed soovivad töötada paindlikumalt kui kunagi varem. Seda arvesse võttes, võimaldavad uue büroomaja ruumiplaneeringud tekitada funktsionaalset tööpinda ning katta kontoriruumide tegevusvajaduse – avatud ruumidest saab lihtsasti teha nii co-working space töökohti, privaatsemaid kabinette kui ka erineva suurusega koosoleku ja meeskonnatöö ruume, võimaldades paigutada väiksemaid kõnebokse või luua ka omaette töötamiseks eraldi nurgakesi.

Keskmisest kõrgemad laed

Tagatud on avarus – korruse kõrgus on avatud kommunikatsioonidega lae puhul teisest viienda korruseni kuni 3m ja kuuendal korrusel kuni 4m.

 

Pilt on illustratiivne

Siseviimistluse lahendused

Sisearhitektuuri kujunduskontseptsioon on üles ehitatud viisil, kus liftidega seotud ruumiosad on läbi korruste viimistletud sarnaselt. Peamisteks kujunduselementideks on liftikorpuse dekoratiivne keraamiline seinaplaat ning puit-ribipaneelid laes ja seintel. Esimese korruse fuajees olev keraamiline põrandaplaat asendub bürookorrustel toonilt sarnase LVT-plaadiga. Fuajee ning bürookorruste liftialade värvi- ja materjalivalik on soe ning mahedalt heledates toonides. Vaevumärgatavale muster-faktuurile seinaplaatidel sekundeerib ribipaneelide naturaalne puidutoon. Büroopindade viimistluslahendus on tüüpne ning koosneb kolmest variandist, kus vastavalt rentniku soovile on võimalik erineva tonaalsusega plaatvaipa ja puiduimitatsiooniga lipilist LVT-katet ise kombineerida. LVT-katet on kasutatud valdavalt rendipindade sisenemis-, garderoobi- ja köögialadel, plaatvaipa aga tööaladel ning nõupidamisruumides.

Nõupidamisruumid on eraldatud erineva laiusega täisklaasuste ja osaliselt ka klaasseintega, tagamaks sel moel ruumides ka loomulik valgus.

Lisaks sanitaartehnikale on kõikides tualettruumides ka peeglid, paberkäterätikute dosaatorid, seebidosaatorid, prügikastid jms.