F Kvartal

ARHITEKTUUR

F kvartali miljööväärtusliku hoonestusala moodustavad 18 3-korruselist korterelamut, igaühes 7 korterit.
Kvartalis on esindatud kolme erinevat majatüüpi- uus, rekonstrueeritav ja makettmaja. F kvartali hoonestuslahenduse juures on autorid Apex Arhitektuuribüroost lähtunud printsiibist, et oleks selgelt aru saada, millise hoonetüübiga on tegu. Maketthooned vastanduvad ajaloolistele rekonstrueeritavatele hoonetele värviskeemi poolest, kasutatud on monokroomset heledat värvilahendust. Uus hoonestus vastandub lisaks kaasaegsele värvilahendusele ka kaasaegse arhitektuurikeelega. Rekonstrueeritavate hoonete värviskeem on ajastu ja miljööalade üldpõhimõtetest lähtuv. Selliselt on linnaruumiliselt üheselt mõistetav, millised hooned on selles kvartalis olnud ajalooliselt ja millised on uuesti üles ehitatud.
Miljööala sõiduteedel taastatakse munakivikatend ning ka tänavalt sisehoovi suunduvad jalakäiguteed on kavandatud munakivimaterjalist. Sellega vihjatakse kvartali ajaloolisele pärandile ning nii saab hoovisissepääs piduliku sissejuhatuse. Hoovialad on piiritletud puitlippaiaga, hooviprojekti põhikontseptsioon tugineb ideel “mereni” ning seega on hoovide keskseks teljeks siht mere suunas. Sellele sihile on kavandatud ühine poolavalik tegevusruum: mänguplatsid, istumisalad, rattaparklad, haljasalad.
F kvartali majadest 50-300m kaugusele jäävale ranna-alale on planeeritud rajada rannapromenaad koos mitmete puhke-, mängu- ja sportimisaladega.

TEHNOSÜSTEEMID

F kvartali majatüübi „uus maja“ energiamärgise klassiks on „B“. Rekonstrueeritavate ja „makettmaja“ majade energiamärgise klassiks on „C“.

KÜTE
Küte on kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem. Rekonstrueeritavate majade II ja III korrusel on kütteallikaks radiaatorid. Lisaks on pesuruumides mugavuskütteks elektriline põrandaküte.

VENTILATSIOON
Korteritele on projekteeritud individuaalne soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Korteripõhised ventilatsiooniseadmed on paigutatud esikusse, WC-sse või garderoobi.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON
Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil, igal korteril on eraldi külma- ja soojavee kaugloetavad mõõtjad.

ELEKTER
Igal korteril kahetariifne elektriarvesti peakilbiruumis. Korterite pesuruumidesse paigaldatakse süvistatud LED-valgustid, rõdudele pistikupesad. Vooluarvestid on kauglugemisega.

SIDE-TELEVISIOON
Elutubades on kaks ja magamistubades üks kahene pistikupesa telefoni ja andmeside jaoks. Ehitatakse välja CAT6 kaabeldusega sidevõrk sideteenuse ettevõttega liitumiseks.

TULEKAHJUSIGNALISATSIOON
Igasse korterisse paigaldatakse lokaalne suitsuandur.

VALVESIGNALISATSIOON
Teostatud kaabeldustööd tagavad turvafirmaga liitumise valmiduse igas korteris.

KONSTRUKTSIOON

MAJATÜÜP – UUS MAJA

Vundament, seinad, laed, katus
Hoonete kandekonstruktsioonid rajatakse raudbetoonist vundamentidele. Välisseinad on laotud kiviplokkidest, mis on soojustatud ning kaetud puitlaudisega. Korterite vahelised seinad on samuti laotud kiviplokkidest. Korteri sisesed vaheseinad on metallkarkassil villatäitega värvitud kipsplaatvaheseinad. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks mineraalvill ja valatakse betoonist tasandusplaat. Kelpkatuse katteks on värvitud sile valtsplekk.

Rõdud, terrassid
Igal korteril on kas rõdu või terrass.

Avatäited
Korterite välisuksed on kaetud peitsitud puiduspooniga, ukselengid kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed.
Aknad ja rõduuksed: puit-alumiiniumraamis 3-kordse klaaspaketiga aknad.
Akende välispaled on viimistletud pastelsetes toonides värvitud puitkilbiga. Iga hoone peasissepääsu uks on erilahendusega.

MAJATÜÜP – MAKETTMAJA

Vundament, seinad, laed, katus
Maketina taastavatel hoonetel puhul säilitatakse punastest telliskividest trepikoda. Välisseinad rajatakse uued ja on laotud kergplokkidest soojustatuna väljaspoolt ning viimistletud laudisega. Korterite vahelised seinad on samuti laotud kiviplokkidest. Korteri sisesed vaheseinad on metallkarkassil villatäitega värvitud kipsplaatvaheseinad. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks mineraalvill ja valatakse betoonist tasandusplaat. Katuse katteks on värvitud sile valtsplekk.

Rõdud, terrassid
I korruse hoovipoolsed terrassid koos lillekastidega, trepid ning kaldtee on sügavimmutatud terrassilaudadest. III korrusele on ette nähtud rõdud vaatega sisehoovi.

Avatäited
Kõik avatäited on piirkonda sobivad täispuidust aknad ja uksed. Välisuksed valmistatakse piirkonda sobivate tahvelustena, aknad on kaheraamsed.

MAJATÜÜP – REKONSTRUEERITAV MAJA

Vundament, seinad, laed, katus
Säilitatakse punastest telliskividest trepikoda. Puidust välisseinad soojustatakse väljastpoolt ning viimistletakse uue laudisega. Korteri sisesed vaheseinad on metallkarkassil villatäitega värvitud kipsplaatvaheseinad.

Rõdud, terrassid
I korruse hoovipoolsed terrassid koos lillekastidega, trepid ning kaldtee on sügavimmutatud terrassilaudadest. III korrusele on ette nähtud rõdud vaatega sisehoovi.

Avatäited
Kõik avatäited on piirkonda sobivad täispuidust aknad ja uksed. Välisuksed valmistatakse piirkonda sobivate tahvelustena, aknad on kaheraamsed.