E Kvartal

ARHITEKTUUR

E kvartalisse on Peeter Pere Arhitektide poolt projekteeritud kolm sarnase välisilmega 5-kordset elamut, igaühes 25 korterit. Parkimine on selles elamugrupis lahendatud ühise maa-aluse parkimiskorrusega. Hoonete värvilahendus tuleneb Kopli liinide ajaloolisel alal olnud hoonete viimistlusest. Põhimahust eenduvatelt rõdudelt avanevad merevaated. Rõdude paigutus ja kuju annab fassaadidele iseloomuliku rütmi.
Esimesel korrusel on sissepääsud elamusse, panipaigad, jalgrataste hoiuruum ja tehnilised ruumid ning kaks 4-toalist ja üks 5-toaline korter. Teisel ja kolmandal korrusel on kummalgi kokku neli 3-toalist, kaks 2-toalist korterit. Neljandal korrusel on kokku neli 2-toalist, kaks 4-toalist korterit. Hoone viiendal korrusel on kaks 3-toalist ja kaks 4-toalist korterit.

Korruseid ühendab lisaks trepile ka lift.

E kvartali majadest 100-300m kaugusele jäävale ranna-alale on planeeritud rajada rannapromenaad koos mitmete puhke-, mängu- ja sportimisaladega.

TEHNOSÜSTEEMID

Korterelamute energiamärgise klassiks on „B“, mis tagab madalad ekspluatatsioonikulud.

KÜTE
Küte on kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem, lisaks on pesuruumides mugavuskütteks elektriline põrandaküte.

VENTILATSIOON
Korteritele on projekteeritud individuaalne soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Korteripõhised ventilatsiooniseadmed on seinapealsed ja paigutatud esikusse, WC-sse või garderoobi.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON
Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil, igal korteril on eraldi külma- ja soojavee kaugloetavad mõõtjad.

ELEKTER
Igal korteril kahetariifne elektriarvesti peakilbiruumis. Korterite pesuruumidesse paigaldatakse süvistatud LED-valgustid, rõdudele pistikupesad. Vooluarvestid on kauglugemisega.

SIDE-TELEVISIOON
Elutubades on kaks ja magamistubades üks kahene pistikupesa telefoni ja andmeside jaoks. Ehitatakse välja CAT6 kaabeldusega sidevõrk sideteenuse ettevõttega liitumiseks.

TULEKAHJUSIGNALISATSIOON
Igasse korterisse paigaldatakse lokaalne suitsuandur.

VALVESIGNALISATSIOON
Teostatud kaabeldustööd tagavad turvafirmaga liitumise valmiduse igas korteris.

KONSTRUKTSIOON

VUNDAMENT, SEINAD, LAED, KATUS
Hoone on põhimahus betoonkonstruktsioonidega. Hoonete kandekonstruktsioonid rajatakse raudbetoonist vundamentidele. Välisseinad on valdavalt monteeritavatest kolmekihilistest sandwich-tüüpi paneelidest, mille välisviimistluseks on patineeritud puidureljeefne pind. 5. korrusel ülejäänud hoonepiirist tagasiastuvad välisseinad on kiviplokkidest, mis on soojustatud ning krohvitud ja värvitud. Korterite vahelised seinad on monteeritavad raudbetoonseinad, erandiks V korrusel asuvad kergseinad. Korteri sisesed vaheseinad on metallkarkassil villatäitega värvitud kipsplaatvaheseinad. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks mineraalvill ja valatakse betoonist tasandusplaat. Hoonel on lamekatus rullmaterjalist katusekattega.

RÕDUD, TERRASSID, LODZAD
Korteritel on kas rõdu, lodža ning esimesel ja viimasel korrusel ka terrass. Rõdude ning terrassidele on ettenähtud klaaspiirded, lodžad on suletavad lükandklaaside süsteemiga, tänu millele on seal mugav ka heitlikuma ilmaga.

AVATÄITED
Korterite välisuksed on kaetud peitsitud puiduspooniga, ukselengid kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed.

Aknad ja rõduuksed: puit- ja puit-alumiiniumraamis 3-kordse klaaspaketiga aknad.